Objavte zajtrajšok už dnes s modelom ŠKODA VISION iV

posledné príspevky

Súčasný svet automobilovej dopravy zažíva veľkú revolúciu. Elektromobilita je témou číslo jedna a ŠKODA to veľmi dobre vie.  Značka má  v tomto smere jasnú predstavu o tom, kam sa chce v horizonte 5 rokov dostať. Ich víziou je, že v roku 2025 bude každé štvrté vozidlo ŠKODA plug-in hybrid alebo plne elektrické.

Významným krokom pri napĺňaní tohto cieľa bolo predstavenie skicov nového automobilu ŠKODA VISION iV.  Štvordverový crossover s karosériou kupé fascinuje dynamickými líniami a výkonom 225 kW. Rozmery 4 665 x 1 926 x 1 613 mm a rázvor 2 765 mm naznačujú, že sa vozidlo radí ku kompaktným vozidlám, pričom atakuje strednú triedu. Ponúkne však pomerne nadštandardný objem batožinového priestoru, a to 550 l. Reálny dojazd vozidla je až 500 km. Samozrejmosťou je tiež rýchlosť nabíjania (na 80 % za 30 minút).

Pomer ceny a výkonu je preto viac než lákavý. Model VISION iV možno zaradiť do cenovej kategórie spolu s modelmi KODIAQ a Superb. Vzhľadom na spomínané parametre a veľkosť vozidla by teda mohlo ísť o zaujímavú ponuku, čo poviete?