Ďalší skvelý český koncept

Dvadsať študentov Škoda Academy vytvorilo špeciálnu verziu modelu Scala. Študenti ho predstavia vo verzii Spider.

Prvé náčrty účastníkov boli vytvorené pod vedením vedúceho dizajnu spoločnosti Škoda Auto Olivera Stefaniho. Škoda Scala Spider s oficiálnym názvom bude predstavená v júni 2020. Študenti akadémie nielen navrhujú vozidlo, ale ho aj sami vyrábajú.

Toto je ďalší koncept študentského projektu

V rámci projektu Student Concept Car už niekoľko mesiacov tvorivo pracuje na siedmom koncepčnom aute dvadsať študentov Škoda Academy. Počas projektu však mladé talenty podporujú inžinieri a skúsení zamestnanci oddelenia technického rozvoja, dizajnu a výroby v sídle spoločnosti Škoda v Mladej Boleslavi.

Jedná sa o siedmy projekt tohto typu, ktorý je samozrejme dôkazom vysokej úrovne vzdelania na Škoda akadémiiy už vyše 90 rokov.

Škoda Scala Spider musí byť dynamická

Účastníci projektu vychádzajú z nového kompaktného modelu Škoda Scala, ktorý mal premiéru v roku 2018. Cieľom mladých dizajnérov je samozrejme to, že model, ktorý sa vytvorí vo verzii Spider, má ešte jasnejšie definované línie tela zdôrazňujúce dynamiku vozidla.

Dôležitým krokom na ceste k oficiálnej prezentácii jedinečného modelu bola návšteva študentov v oddelení dizajnu Škoda v sídle v Mladej Boleslavi. Účastníci projektu potom mali možnosť sledovať prácu Olivera Stefaniho a jeho tímu. Okrem toho s pomocou odborníkov navrhli svoje vlastné koncepčné náčrty automobilov.

Pri práci na prvých návrhových náčrtoch dostali študenti cenné rady od členov tímu Škoda Design. Študenti získali uznanie vďaka svojmu nadšenému prístupu a veľkej otvorenosti.

Toto je súčasť ročného programu

Ročný projekt Škoda Student Concept Car ukazuje vysokú úroveň výučby na Škoda Academy. Vyvinutie koncepčného vozidla a jeho následné zostavenie je vyvrcholením vzdelávacieho procesu.

Škoda začala s tradíciou študentských automobilov v roku 2014. Odvtedy môžu študenti z Mladé Boleslavi každý rok navrhovať, prestavovať a vyrábať neobyčajné koncepčné vozidlá. Nedávno sa preslávili vozidlom Škoda Mountiaq, minuloročnou koncepciou pick-upu založeného na Kodiaqu.