ENYAQ iV ponúka elektromobilitu v štýle značky ŠKODA

Automobilka ŠKODA AUTO odhaľuje prvé detaily o modeli ŠKODA ENYAQ iV, ktorý bude k dispozícii v širokej ponuke verzií. Zároveň si môžete prezrieť video z testovania, pri ktorom bolo vozidlo maskovaný kamuflážou.

S dĺžkou 4 648 a šírkou 1 877 milimetrov bude sériové elektrické SUV ENYAQ iV len o málo menšie než klasicky koncipovaný model ŠKODA Kodiaq. Výška 1 618 mm však jasne naznačuje, že ENYAQ iV bude dynamickejšie založený. Napriek tomu sa môžu záujemcovia aj prvé elektrické SUV značky ŠKODA tešiť na veľkorysý vnútorný priestor, ktorý vytvára dojem obývačky. Podčiarkuje ho nový koncept interiéru, ktorý si zákazníci môžu vybrať v niekoľkých úpravách a kde ŠKODA AUTO prvýkrát v sériovom vozidle používa udržateľné materiály, napríklad kožu z olív. ŠKODA ENYAQ iV za veľkorysý vnútorný priestor vďačí aj platforme MEB, ktorá ukladá trakčné batérie do podlahy vozidla a posádke ponecháva maximálny priestor. Dôkazom priestrannosti je objem batožinového priestoru 585 litrov. Model ŠKODA ENYAQ iV tak bude dynamický, ale zároveň praktický elektromobil.

Zákazníci si budú môcť model ŠKODA ENYAQ iV kúpiť v niekoľkých prevedeniach s pohonom zadných, alebo všetkých kolies, tromi rôznymi kapacitami batérie a v piatich verziách celkového výkonu. Základným stupňom bude ŠKODA ENYAQ iV 50 s batériou s kapacitou 55 kWh, ktorý bude mať na zadnej náprave elektromotor s výkonom 109 kW a sľubuje dojazd až 340 kilometrov na jedno nabitie. Druhou možnosťou bude ŠKODA ENYAQ iV 60 s elektromotorom s výkonom 132 kW a batérií s kapacitou 62 kWh. Tento variant ponúkne dojazd až 390 kilometrov.

Najdlhší dojazd, až 500 kilometrov, umožní verzia ŠKODA ENYAQ iV 80 s batériou s kapacitou 82 kWh a elektromotorom s výkonom 150 kW. Batériu o najvyššiu kapacite využijú aj dve verzie s pohonom všetkých kolies, ktoré budú mať okrem elektromotora na zadnej náprave aj druhý elektromotor vpredu. Verzia ŠKODA ENYAQ iV 80X bude mať výkon 195 kW, športovo založené prevedenie VRS potom ponúkne 225 kW. Najdynamickejší variant umožní zrýchlenie z nuly na 100 km / h za 6,2 sekundy a maximálnu rýchlosť 180 km / h. Obe varianty s pohonom všetkých kolies ponúknu dojazd až 460 kilometrov.

Nabíjanie bude možné až výkonom 125 kW, čo prinesie možnosť dobiť batériu z desiatich na 80% za štyridsať minút.