Nová ŠKODA OCTAVIA je dynamickejšia ako kedykoľvek predtým, pritom ponúka ešte viac priestoru.

Štvrtá generácia modelu ŠKODA OCTAVIA sa chváli špičkovou aerodynamikou a veľmi progresívnymi líniami. OCTAVIA je teraz najaerodynamickejšie vozidlom vo svojej triede, zároveň však zostáva aj vozidlom najpraktickejším. Zvonku zaujme atletickú postavou, vo vnútri je pritom obrovská. Viac o dizajne prezradí vo videu ten najpovolanejší, šéfdizajnér Oliver Stefani.

Oliver Stefani – šéfdizajnér

Najnovšia ŠKODA OCTAVIA vyzerá zvonku dynamickejšie a vzbudzuje viac emócií. „Vylepšili sme proporcie vozidla, vďaka čomu pôsobí nová OCTAVIA ešte sebavedomejšie a odvážnejšie. Záleží nám na dizajnovej pospolitosti značky, ale zároveň je pre nás dôležitý individuálny charakter každého modelu. Preto prichádza nová generácia modelu OCTAVIA s evolúciou charakteristického dvojitého svetelného podpisu vpredu a samozrejme s pre ŠKODA typickou maskou chladiča s vertikálnymi lamelami. Zadnú časť vozidla zdobia svetla v tvare písmena C, ktoré sú už dlho súčasťou DNA značky ŠKODA. Celá zadná časť vozidla teraz pôsobí viac trojrozmernejšie, „vysvetľuje šéfdizajnér.

Interiér je úplne nový a pôsobí omnoho hodnotnejšie. Tvar prístrojovej dosky sa pritom inšpiroval charakteristickou čelnou maskou vozov ŠKODA, opierka ruky zase uľahčuje ovládanie voľne stojaceho centrálneho displeja najnovšej generácie infotainmentu. „Okrem toho sme navrhli úplne novú podobu volantu a vôbec prvýkrát bude mať nová OCTAVIA automatickú prevodovku so systémom shift-by-wire . Stredová konzola vozidla tak dostala úplne nový ráz, čo sa odrazilo v dizajne celého interiéru, „dodáva Stefani.

zdroj: skoda-storyboard.com