PEUGEOT e-EXPERT je už 6-tym automobilom značky PEUGEOT,
ktorý získal toto prestížne ocenenie International VAN OF THE YEAR od založenia ankety v roku 1992.

• Nový PEUGEOT e-EXPERT získal vo štvrtok 17. decembra ocenenie VAN OF THE YEAR 2021 (Van roka 2021). Ocenenie súvisí s aktivitami tímu PEUGEOT, ktoré súvisia so zameraním sa značky na stratégiu elektrifikácie.

• Nový model PEUGEOT e-EXPERT je už šiestym automobilom značky PEUGEOT, ktoré získalo prestížne ocenenie International VAN OF THE YEAR od založenia ankety v roku 1992.

• Nový PEUGEOT e-EXPERT je vo všetkých situáciách komfortný a dokáže sa prispôsobiť mnohým pracovným nárokom na priestor. Vďaka tomu je každodenný život jednoduchší a najmodernejšia generácia technológií na palube prispieva k presvedčivému štýlu vozidla.

• Pre umožnenie voľného vstupu do centier miest vznikol model PEUGEOT e-EXPERT vo verzii,  ktorá do segmentu kompaktných vanov prináša 100 % elektrický pohon.

Nový PEUGEOT e-EXPERT je perfektným príkladom sily výberu, pretože ponúka:

– 2 úrovne dojazdu až do vzdialenosti 330 km podľa cyklu WLTP,

– 3 dĺžky (Compact, Standard a Long),

– schopnosť utiahnuť príves s hmotnosťou až do 1 000 kg a zaťaženie až do 1 275 kg,

– rovnaký ložný priestor ako verzie so spaľovacím motorom, čiže až do 6,6 m³.

Všetky schopnosti klasického modelu PEUGEOT Expert bez kompromisov a s nulovými emisiami.

IVOTY:

Pod touto skratkou sa skrýva ocenenie International VAN OF THE YEAR, najprestížnejšia cena udeľovaná úžitkovým vozidlám. Víťaza každoročne volí medzinárodná porota, ktorú tvorí 25 európskych novinárov (Európa, Rusko a Turecko) z 25 časopisov zaoberajúcich sa týmto segmentom.

Víťazné vozidlo môže celý rok používať na svojej karosérii označenie International VAN OF THE YEAR. Toto ocenenie odzrkadľuje nasadenie všetkých projektových tímov, ktoré vytvorili model PEUGEOT e-EXPERT.

Od vzniku tohto ocenenia v roku 1992 ju značka PEUGEOT získala už úžasných šesťkrát:

Výrazný a nenapodobiteľný štýl novej generácie e-Van značky PEUGEOT:

V súlade s konceptom značky, ktorý hovorí o sile výberu, má aj nový model PEUGEOT e-EXPERT svalnatý, robustný a výrazný štýl, rovnaký, ako majú verzie so spaľovacími motormi, no obohacuje ho niekoľko špeciálnych prvkov.

Zvonku:

Dichroický znak leva Lions (proces, ktorý podľa uhla pohľadu mení farbu) na prednej aj zadnej časti, súčasť balíka Pack Look,

nabíjací konektor na ľavom prednom blatníku,

špeciálna mriežka chladiča,

monogram e-Expert na zadnej časti.

Zvnútra:

▪analógová prístrojová doska s farebnou schémou prispôsobenou elektrickému pohonu,

▪špeciálna grafika stredovej dotykovej obrazovky s infotainmentom TomTom Traffic 3D Connected Navigation, ktorý zobrazuje aj dostupné nabíjačky a dojazd na základe zostávajúceho stavu batérie,

▪nový volič automatickej prevodovky e-Toggle,

prepínač jazdných režimov, ktorý mení režimy:

Eco (60 kW/82 k, 190 Nm): uprednostňuje dojazd,

Normal (80 kW/109 k, 210 Nm): ideálny pre každodenné využitie,

Power (100 kW/136 k, 260 Nm): upravuje výkon pri prevoze ťažkého nákladu

elektrická parkovacia brzda.

Potešenie z jazdy a praktický v každodennom živote: schopnosti Next Gen e-Van

Nový PEUGEOT e-EXPERT spája kompaktné vonkajšie rozmery s maximálnou ložnou kapacitou. Batérie sa nachádzajú pod podlahou, takže na objem ložného priestoru nemajú vôbec žiaden vplyv. Toto umiestnenie zároveň zvyšuje tuhosť, zaručuje potešenie z jazdy a vďaka optimálnemu rozloženiu hmotnosti prináša radosť porovnateľnú s verziami so spaľovacími motormi.

Vodič nového modelu PEUGEOT e-EXPERT si v každom momente užíva komfort na palube, ktorý sa spája so špeciálne nastaveným posilňovačom riadenia, takže uľahčuje šoférovanie za každých okolností s priemerom otáčania s hodnotou 11,3 m (verzia Compact, medzi obrubníkmi), čo dopĺňa výška obmedzená na 1,90 m (v závislosti od verzie), čo zaručuje bezproblémový vjazd na väčšinu parkovísk.

Nový model PEUGEOT e-EXPERT je dostupný v rovnakých verziách ako verzie so spaľovacími motormi, aby splnili nároky všetkých užívateľov:

Furgon (3 dĺžky: Compact 4,6 m, Standard 4,95 m a Long 5,30 m),

Predĺžená kabína (5 alebo 6 sedadiel, pevných alebo sklápacích, vo veľkostiach Standard a Long),

Podvozok s kabínou (pre individuálne úpravy a verzie karosérií, v štandardnej veľkosti).

Variabilita vnútorného priestoru stanovuje nové štandardy v segmente prostredníctvom 3-sedadlovej lavice Moduwork, ktorá ponúka možnosť rozdelenia steny za vodičom pomocou dvierok a sklopenia bočného sedadla.

Možnosť ťahania prívesu s hmotnosťou až do 1 000 kg zostáva nezmenená.

Veľkosť ložného priestoru s objemom až do 6,6 m³ je úplne rovnaká ako v prípade verzií so spaľovacími motormi a užitočné zaťaženie do 1 275 kg znamená hodnotu špeciálne pre elektrický pohon.

100 % elektrický pohon, účinnosť Next Gen e-Van:

Nový PEUGEOT e-EXPERT využíva modulárnu platformu EMP2 (Efficient Modular Platform) určenú pre viac druhov pohonov, ktorá ponúka aj 100 % elektrický pohon s maximálnym výkonom 100 kW (136 k) a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm dostupným hneď od naštartovania. K tomu okamžité reakcie a nulové vibrácie, žiaden hluk, žiadnu zmenu prevodových stupňov, žiaden zápach a, samozrejme, nulové emisie CO2.

Nový PEUGEOT e-Expert je prvým elektrickým vozidlom značky PEUGEOT s dvoma možnosťami dojazdu. Podľa požiadaviek sú k dispozícii lítiovo-iónové batérie s kapacitou 50 kWh alebo 75 kWh.

Verzie (Compact, Standard a Long) dostupné s batériou s kapacitou 50 kWh poskytujú dojazd do vzdialenosti až do 230 km podľa testovacieho cyklu WLTP.

Verzie Standard a Long sú dostupné aj s batériou s kapacitou 75 kWh, ktorá podľa rovnakého testovacieho cyklu ponúka dojazd do vzdialenosti až do 330 km.

Podľa požiadaviek zákazníkov a možností nabíjania sú k dispozícii dva druhy palubných nabíjačiek a to štandardne dodávaná jednofázová nabíjačka s výkonom 7,4 kW a na požiadanie sa dodáva trojfázová nabíjačka s výkonom 11 kW. Možnosti nabíjania:

▪zo štandardnej zásuvky (8 A): plné nabitie trvá 31 hodín (50 kWh batéria) alebo 47 hodín (75 kWh batéria),

▪zo zosilnenej zásuvky (16 A): plné nabitie trvá 15 h (50 kWh batéria) alebo 23 h (75 kWh batéria),

▪cez 7,4 kW Wall Box: plné nabitie s jednofázovou palubnou nabíjačkou (7,4 kW) trvá 7.30 h (50 kWh batéria) alebo 11.20 h (75 kWh batéria),

▪cez 11 kW Wall Box: plné nabitie trvá 5 h (50 kWh batéria) alebo 7,30 h (75 kWh batéria) s trojfázovou palubnou nabíjačkou (11 kW),

▪z verejnej nabíjacej stanice: teplotný manažment batérie umožňuje využívanie 100 kW nabíjačiek. To znamená, že nabitie na 80 % trvá 30 minút (50 kWh batéria) alebo 45 minút (75 kWh batéria).

Prostredie PEUGEOT:

Automobilka PEUGEOT podporuje svojich zákazníkov pri ich energetickej zmene, preto spúšťa širokú ponuku služieb postavenú na troch pilieroch:

PEUGEOT Easy charge zjednodušuje zákazníkom prístup k možnostiam nabíjania:

▪Ponukou zosilnených zásuviek, prípadne možnosťou inštalácie nástenných nabíjačiek Wallbox,

▪Nabíjací preukaz sprístupňuje sieť 190 000 verejných nabíjačiek v Európe.

PEUGEOT Easy move zabezpečuje mobilitu zákazníkov:

▪Dlhšie cesty si môžu naplánovať cez Trip planner, ktorú je jednou z funkcií v rámci služieb aplikácie pre mobilné telefóny Free2move,

▪Prostredníctvom balíka služieb Mobility Pass si môžu vyriešiť svoje špecifické požiadavky na mobilitu.

PEUGEOT Easy care prináša zákazníkom viac pokoja:

▪Online pripojenie im ukáže, kde sa nachádza najbližšia nabíjačka,

▪Servisné zmluvy a asistenčné služby umožnia užívať si vozidlo bez obáv,

Na batériu platí záruka, ktorá tvrdí, že 8 rokov alebo 160 000 kilometrov bude batéria poskytovať 70 % nabíjacej kapacity. Potvrdenie o kapacite je súčasťou každého predaja vozidla

Nový modelový rad PEUGEOT e-EXPERT ponúka na mieru vytvorené možnosti, aby vyhovel potrebám a požiadavkám zákazníkov. Dodáva sa vo verziách výbavy PRO a PREMIUM ako aj vo verziách ASPHALT (pre diaľkovú dopravu) a URBAN (využitie v mestách). Každá verzia môže byť vybavená najmodernejšími technológiami a asistenčnými systémami vodiča.

Nový model PEUGEOT e-EXPERT je v Európe dostupný od polovice novembra.

Výrobný závod, ktorý sa nachádza pri francúzskom meste Valenciennes, je pripravený čo najrýchlejšie splniť rastúci záujem o vozidlá.

zdroj: peugeot.sk