Nový PEUGEOT e-TRAVELLER, dokonalý partner služobných aj súkromných ciest

Výbava a variabilita. Nová generácia variability priestoru:

PEUGEOT e-TRAVELLER sa dodáva v dvoch rôznych prevedeniach, aby vyhovel požiadavkám trhu a očakávaniam, ktoré majú nielen dopravné spoločnosti ale aj individuálni zákazníci a sú spojené s dopravou osôb aj s voľným časom:
Kyvadlová doprava:
Pre podnikateľov a špecialistov v doprave osôb (Taxi, Zmluvná doprava, Hotel, Letiská…) vo verziách Business (5 až 9 sedadiel) a Business VIP (6 až 7 sedadiel).
Špičkové uvítanie pasažierov jednoduchým nastupovaním na palubu vďaka bezdotykovým a elektronicky ovládaným veľkým posuvným dverám na pravej aj ľavej strane vozidla. O dostatok súkromia sa starajú tónované (70 % zatmavenie) a extra-tónované (90 % zatmavenie) bočné okná.
V závislosti od verzie majú zadní pasažieri v druhom a treťom rade buď samostatné posuvné kožené sedadlá s lakťovými opierkami alebo posuvné lavice delené v pomere 2/3 : 1/3. Na ovládanie sklápania sedadiel v druhom rade slúži jednoduchý pohyb, čo uľahčuje prístup do tretieho radu sedadiel.
Verzia VIP ponúka kancelárske sedenie so 4 samostatnými sedadlami otočenými oproti sebe alebo 5 sedadiel, trojzónovú klimatizáciu s jemným prúdením a zatmavené strešné okno, ktoré zvyšuje komfort pasažierov.

Vnútorný priestor a komfort. Komfort novej generácie.

Pre ešte vyššiu flexibilitu sa nový PEUGEOT e-TRAVELLER dodáva v troch dĺžkach:
• Compact (4,60 m),
• Standard (4,95 m)
• Long (5,30 m)
Treba poznamenať, že výška je obmedzená na 1,90 m, čo zaručuje prístup do väčšiny parkovacích garáží.
Verzia Compact (4,60 m) je vo svojom segmente výnimočná a dokáže odviezť až 9 osôb. Najmä v mestskom prostredí vyniká kompaktnými rozmermi a ovládateľnosťou, polomerom otáčania medzi obrubníkmi s hodnotou 11,30 m a vynikajúcimi vlastnosťami v úzkych uličkách a v preplnených centrách miest. Elektrický pohon zaručuje voľnosť aj v prípade dopravných
obmedzení. Spoločnými prvkami všetkých verzií sú komfort a veľký vnútorný priestor dostupný pre všetkých pasažierov bez ohľadu na to či sedia vpredu, v druhom alebo v treťom rade sedadiel. Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka maximum priestoru pre pasažierov a odvezie až do 9 osôb, 1 500 litrov batožiny, alebo 5 osôb a 3 000 litrov prípadne až do 4 900 litrov batožiny. A to vďaka vyberateľným sedadlám v druhom a v treťom rade.
V interiéri sa nachádza umne rozmiestnených viacero otvorených a uzatvorených odkladacích priestorov, ktoré poskytujú celkový odkladací objem s hodnotou až do 74 litrov.

Priestranné kombi.

Pre individuálnych zákazníkov sú pripravené verzie Active a Allure s 5 až 8 sedadlami. Priestranné kombi Combispace dokáže splniť rôzne potreby rodín ako aj dovolenkárov a športových nadšencov.
Ponúka viacero druhov usporiadania sedadiel, ktoré sa dajú posúvať a vyberať. Táto flexibilita umožňuje vyťažiť z vnútorného priestoru maximum a užívať si komfort jazdy. Deti potešia letecké obrazovky v druhom rade a ochrana pred slnkom vďaka zabudovaným roletkám.
Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka jednoduchý prístup a vďaka svojej obratnosti sa rýchlo prispôsobí nárokom a požiadavkám každodenného života. Vďaka systému Grip Control môže vyraziť aj mimo spevnených ciest, jeho pohonný agregát sa tak dokáže prispôsobiť akémukoľvek druhu povrchov. Vodič si na stredovej konzole môže vybrať aktuálne požadovaný systém pohonu, ktorý práve potrebuje (Sneh, All-Travel, Piesok, ESP off).
Rovnako ako vo verzii pre kyvadlovú dopravu sa vďaka samostatne vyklápaciemu zadnému oknu dá jednoducho dostať k batožine. Ide o veľmi dobre využiteľné riešenie zvlášť v stiesnených priestoroch, kde sa nedá otvoriť celá zadná časť.
S veľkým vnútorným priestorom poskytuje mimoriadne praktického spoločníka pre každodenný transport, komfort a ľahko udržiavateľný interiér. Verzia PEUGEOT e-TRAVELLER Combi je ideálna pre občianske združenia, športové kluby či na prevoz zamestnancov medzi prevádzkami. Ponúka sa s 2 až 9 sedadlami a nevypúšťa žiadne emisie.

Potešenie z jazdy. Cestovateľské vozidlo PEUGEOT novej generácie:

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER spája kompaktné vonkajšie rozmery s maximálnymi prepravnými možnosťami. Batérie na nachádzajú pod podlahou a v porovnaní s verziami so spaľovacími motormi nemajú vplyv na objem ložného priestoru ani na počet sedadiel.
Toto umiestnenie zlepšuje tuhosť, zaručuje potešenie z jazdy a ovládateľnosť a to vďaka optimálnemu rozloženiu hmotnosti medzi nápravy. Dokonale sa tomu prispôsobil aj komfort pruženia s upravenými tlmičmi aj pružinami, ktoré zabezpečujú najlepšie možné výkony pri jazde s prázdnym aj naloženým vozidlom.
Schopnosť ťahať príves zostala, pričom vozidlo môže ťahať príves s hmotnosťou do 1 000 kg.
TCO (Total Cost of ownership alebo celkové náklady na užívanie) zaujímajú najmä podnikateľov v doprave, no môžu sa nimi riadiť aj súkromní užívatelia. Náklady na obstaranie sú vyššie, no treba brať do úvahy aj všetky ostatné faktory:
• možné daňové zvýhodnenia (ekologické bonusy, podpora podnikateľov),
• náklady na údržbu,
• nižšie ceny energie.
Zámerom je zabezpečiť TCO alebo ekvivalentné prevádzkové náklady, ktoré by v prípade elektrického pohonu boli porovnateľné so spaľovacím motorom.

Elegantný a presvedčivý štýl.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER je verný konceptu značky so silnou možnosťou voľby. Zachoval si elegantný presvedčivý štýl verzií so spaľovacími motormi a pridal niekoľko špeciálnych prvkov.

V exteriéri:
• Dichroický Lev ( dvojfarebný znak mení farbu podľa uhla pohľadu), vpredu aj vzadu,
• Dvierka na nabíjanie v ľavom prednom blatníku,
• Špeciálna maska chladiča,
• Monogram e-TRAVELLER na zadnej časti.

V interiéri:
• Analógová prístrojová doska s farebným vzorom a s ukazovateľmi potrebnými pre elektrický pohon,
• Špeciálna grafika na stredovej dotykovej obrazovke s online 3D navigáciou TomTom Traffic, ktorá teraz zobrazuje dostupné nabíjacie body a dojazd na základe zostávajúcej energie v batérii,
• Nový volič automatickej prevodovky e-Toggle,
• Volič jazdných režimov s možnosťou voľby medzi režimami Eco, Normal alebo Power,
• Elektronická parkovacia brzda.

Plne elektrická technológia. Účinnosť novej generácie:

PEUGEOT e-TRAVELLER využíva modulárnu platformu EMP2 (Efficient Modular Platform) pre viacero druhov pohonu, plne elektrický pohon s maximálnym výkonom 100 kW a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm dostupným hneď od štartu. Znamená to okamžité reakcie bez vibrácií, hluku, radenia rýchlostí, zápachu a taktiež, samozrejme, aj bez emisií CO2.
Elektrický pohon je veľmi podobný ako v nových modeloch PEUGEOT e-208 a SUV PEUGEOT e- 2008. Zmenou prešla iba prevodovka, ktorá je kratšia, aby zvládla nároky na zvýšené zaťaženie, ktoré sa kladie na úžitkové vozidlá.
Dynamické vlastnosti vozidla (v režime POWER) sú nasledovné (predbežné údaje):
• Maximálna rýchlosť je 130 km/h
• Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 13,1 s
• 1 000 m s pevným štartom za 35,8 s
• Zrýchlenie z 80 na 120 km/h za 12,1 s
Nový PEUGEOT e-TRAVELLER je prvým elektrickým vozidlom značky PEUGEOT, ktoré ponúka dve možnosti dojazdu, v závislosti od kapacity lítiovo-iónových batérií, ktoré sú 50 kWh (18 modulov) alebo 75 kWh (27 modulov).

Verzie (Compact, Standard a Long) dostupné s 50 kWh batériou umožňujú dojazd do vzdialenosti
230 km podľa testovacieho protokolu WLTP.
Verzie Standard a Long môžu využívať aj batériu s kapacitou 75 kWh a s dojazdom do vzdialenosti 330 km podľa toho istého testovacieho protokolu.
Batéria je pripojená na okruh vyhrievania priestoru pre posádku. To znamená účinnú reguláciu teploty, rýchle nabíjanie, lepší dojazd a dlhšiu životnosť.
Dva druhy palubnej nabíjačky dokážu presne spĺňať nároky všetkých užívateľov na možnosti nabíjania pomocou 7,4 kW štandardne dodávanej jednofázovej nabíjačky, prípadne na požiadanie dodávanej 11 kW trojfázovej nabíjačky.

Nabíjacie režimy sú flexibilné a dokážu sa prispôsobiť každej situácii. Nabíjať sa dá rôznymi spôsobmi:
• Zo štandardnej zásuvky (8 A), trvá plné nabitie 31 h (50 kWh batéria) alebo 47 h (75 kWh batéria),
• Zo zosilnenej zásuvky (16 A), trvá plné nabitie 15 h (50 kWh batéria) alebo 23h (75 kWh batéria),
• Prostredníctvom 7,4 kW nástennej nabíjačky Wall Box: plné nabitie za 7.30 h (50 kWh batéria) alebo 11.20 h (75 kWh batéria) s trojfázovou (7,4 kW) palubnou nabíjačkou,
• Prostredníctvom 11 kW nástennej nabíjačky Wall Box: plné nabitie za 5 h (50 kWh batéria) alebo 7.30 h (75 kWh batéria) s trojfázovou palubnou nabíjačkou (11 kW),
• Z verejných rýchlonabíjačiek: teplotná regulácia batérie umožňuje využívanie 100 kW rýchlonabíjačiek a nabiť batérie na 80 % kapacity za 30 min (50 kWh batéria) alebo za 45 min (75 kWh batéria).

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka možnosť odloženia nabíjania: priamo prostredníctvom stredovej obrazovky Connected Navigation alebo aplikácie pre mobilné telefóny MyPeugeot® (v závislosti od verzie). Tento systém zároveň umožňuje kedykoľvek začať alebo odložiť nabíjanie a kontrolovať jeho aktuálny stav.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER poskytuje pasažierom najvyššiu úroveň teplotného komfortu prostredníctvom funkcií ako:
• Vysokonapäťový teplotný rezistor (10 kW),
• Vyhrievané sedadlá (v závislosti od verzie),
• Nastaviteľné predhrievanie vozidla prostredníctvom dotykovej obrazovky (v závislosti od
verzie) alebo na diaľku cez aplikáciu MyPeugeot® (v závislosti od verzie). Okrem komfortu sa
táto funkcia stará aj o zlepšenie dojazdu (rýchlejšie dosiahnutie požadovanej teploty po štarte)
a taktiež umožňuje, aby batéria rýchlejšie dosiahla svoju optimálnu pracovnú teplotu.

Plne elektrické verzie zaručujú maximum komfortu a bezpečnosti aj vďaka nasledovným špičkovým technológiám a asistenčným systémom:
• Bezdotykové otváranie bočných dverí,
• Bezkľúčový prístup a štartovanie,
• Head-up displej,
• Grip Control,
• Pomoc pri rozjazde do kopca,
• Visiopark 1,
• Tempomat /obmedzovač rýchlosti,
• Výstraha pred neželaným opustením jazdného pruhu,
• Predkolízna výstraha,
• Automatické núdzové brzdenie,
• Výstraha pred únavou vodiča,
• Automatické prepínanie diaľkových svetiel,
• Čítanie dopravných značiek,
• Rozšírené čítanie dopravných značiek (stop, jednosmerka)
• Monitorovanie mŕtveho uhla.

Mobilné telefóny, ako neoddeliteľná súčasť života, majú svoje miesto aj na palube nového modelu PEUGEOT e-TRAVELLER. Informácie sa na stredovú dotykovú obrazovku prenášajú prostredníctvom kompatibility s technológiou MirrorScreen vrátane prepojenia s rozhraniami Apple CarPlay™ a Android Auto™. V meste sa do rýchlosti 30 km/h stará o bezpečnosť chodcov zvukový signál, ktorý ich pri cúvaní aj jazde vpred upozorňuje na prítomnosť vozidla.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER sa zameriava na transport osôb v najvyššom možnom komforte a dopĺňa modelovú ponuku elektrických vozidiel značky PEUGEOT okrem iného aj tým, že dokonale stelesňuje možnosť voľby.
Nový PEUGEOT e-TRAVELLER je založený na troch pilieroch:
• Prehľadnosť: Ponuka plne elektrických osobných vozidiel značky PEUGEOT v roku 2023,
• Potešenie: Výkon bez kompromisov ako súčasť DNA značky PEUGEOT,
• Jednoduchosť: Upokojiť zákazníkov počas fázy spoznávania a dať im možnosť, aby si svoje vozidlo užívali v úplnom pokoji a pohodlí.
Predaj nového modelu PEUGEOT e-TRAVELLER sa v Európe spustí od druhej polovice roka 2020 a vyrábať sa bude vo Francúzsku neďaleko mesta Valenciennes

Zdroj: peugeot.sk