PEUGEOT e-PARTNER teraz 100% elektrický

Značka PEUGEOT je jedným z prvých automobilových výrobcov, ponúkajúcich v Európe kompletné portfólio elektrických úžitkových vozidiel, čím potvrdzuje svoju silnú pozíciu v tomto segmente.

Nový PEUGEOT e-PARTNER, ktorý značka PEUGEOT práve s hrdosťou uvádza, dopĺňa v jej modelovom rade automobily PEUGEOT e-EXPERT (Medzinárodný  VAN roku 2021) a PEUGEOT e-BOXER.

Predošlé generácie modelu PEUGEOT PARTNER mali veľký komerčný úspech a získali množstvo ocenení, vrátane titulu Medzinárodný VAN roku 2019. Od jeho uvedenia na trh v roku 1996 sa z tohto modelu predalo vyše 2 000 000 kusov vo viac než 100 krajinách.

Nová generácia modelu PEUGEOT PARTNER bola uvedená na trh v roku 2018 a okamžite sa dostala na čelo rebríčku v segmente vanov (segment F1).

Teraz prichádza so 100 %  elektrickým pohonom.

Nový PEUGEOT e-PARTNER  je dokonalým stelesnením sloganu “Power of Choice”.  Okrem iného ponúka:

 • dojazd až 275 km podľa meracieho cyklu WLTP (v procese homologizácie),
 • 2 dĺžky (štandardná a predĺžená verzia),
 • 2 karosárske verzie, furgon (max. 3 miesta) a kombi (max. 5 miest),
 • ťažnú kapacitu až 750 kg,
 • užitočné zaťaženie až 800 kg,
 • objem priestoru pre náklad 4,4m³, teda úplne rovnaký, aký ponúkajú verzie so spaľovacím motorom.

Prispôsobí sa najrozličnejším situáciám a rôznym profesiám vďaka veľkému vnútornému priestoru, uľahčujúcemu každodennú prácu, pokročilým technológiám, vrátane digitálneho systému PEUGEOT i-Cockpit® a prepracovanému štýlu. PEUGEOT e-PARTNER taktiež umožňuje neobmedzený vjazd do bezemisných mestských centier.

Má všetky výhody modelu PEUGEOT PARTNER , bez akýchkoľvek obmedzení a teraz navyše aj úplne bez emisií.

Situácia na trhu: Evolúcia cez elektrifikáciu

Trh s malými úžitkovými autami (F1) predstavoval v roku 2019 viac než 613 000 predaných áut a PEUGEOT PARTNER je v tomto segmente lídrom. Navyše jeho trhový podiel  od uvedenia na trh v roku 2018 neustále rastie.

Vzhľadom na to, že približne 80 percent vodičov  úžitkových áut najazdí denne menej ako  200 km, je elektrická verzia modelu PEUGEOT PARTNER logickou voľbou.

Tú ešte podčiarkuje fakt, že vjazd do mestských centier je čoraz viac obmedzený, v niektorých je už teraz povolený len pre 100 % elektrické autá. Pri  elektrickej verzii modelu PEUGEOT PARTNER sú zachované všetky jeho výhody, bez akýchkoľvek obmedzení.

PEUGEOT e-PARTNER dokáže vyhovieť nárokom akýchkoľvek užívateľov a uspokojí potreby všetkých zákazníkov:

 • remeselníkov (kvetinárov, inštalatérov, elektrikárov…), pre ktorých je skutočným partnerom na dennej báze,
 • spoločností, pre ktoré je dôležitý ekologický prístup (kuriéri, a pod.),
 • štátnej a verejnej správy (nemocnice, mestské a obecné úrady, atď.), ktoré preferujú pre bežnú prepravu modely s nulovými emisiami.

Pre zvláštne potreby je možná prestavba auta špecializovanými firmami  (rýchla zdravotná pomoc, hasiči, polícia, preprava chladeného tovaru…).

100% elektrická technológia:

PEUGEOT e-PARTNER  je postavený na modulárnej platforme EMP2 (Efficient Modular Platform), umožňujúcej využitie rôznych typov pohonu,  jeho čisto elektrický motor má maximálny výkon 100 kW a maximálny krútiaci moment 260 Nm, ktorý je dostupný okamžite po štarte pre lepšiu akceleráciu, navyše bez akýchkoľvek vibrácií, hluku, potreby radenia rýchlostí, zápachu a samozrejme – bez emisií CO2.

Jeho elektrický pohon (elektromotor, invertor a prúdový menič) sú podobné tým, ktoré využíva aj nový PEUGEOT e-EXPERT. Rovnako ako pri ňom, je reduktor prevodovky upravený tak, aby viac zohľadňoval spôsob, akým sú zaťažované úžitkové vozidlá.

Parametre auta  (v jazdnom móde POWER)  sú nasledovné (údaje podliehajú homologizácii):

 • Maximálna rýchlosť 130 km/h
 • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,2 s.,
 • Pružné zrýchlenie z 80 na 120 km/h za 8,9 s.

Obe verzie (štandardná a predĺžená) sú dostupné s li-ion batériou (18 článkov) s kapacitou 50 kWh, ktorá umožňuje dojazd až to 275 km (podľa testovacieho protokolu WLTP, údaje podliehajú homologizácii) , v závislosti od verzie a jazdného štýlu.

Tepelná regulácia batérie je napojená na chladiaci a vyhrievací okruh v kabíne a umožňuje rýchle nabíjanie, optimalizovaný dojazd  a predlžuje životnosť batérie.

Výrazný a  originálny štýl next-gen elektrického vanu značku PEUGEOT:

V duchu filozofie značky, definovanej sloganom “Power of Choice” ponúka nový PEUGEOT e-PARTNER rovnako masívny a robustný vzhľad ako verzie so spaľovacími motormi, doplnený o niekoľko rozlišujúcich prvkov.

Exteriér vozidla:

 • monogram „e-PARTNER“ vzadu,
 • väčšie 16-palcové kolesá (215/65 R16),
 • Nabíjací konektor nad ľavým zadným blatníkom (na rovnako mieste ako veko palivovej nádrže).

Interiér vozidla:

 • Nový digitálny PEUGEOT i-Cockpit® s 10-palcovým digitálnym displejom alebo analógovým displejom s farebným diagramom,
 • Originálne grafické prevedenie stredového dotykového displeja s hlasom ovládanou online navigáciou, vrátane informácie o premávke v reálnom čase a upozornením na nebezpečné úseky vďaka službe TomTom Services, a tiež informácie o rozmiestnení a dostupnosti verejných nabíjacích staníc,
 • Nový volič automatickej prevodovky „e-Toggle“,
 • Volič jazdných módov, umožňujúci výber medzi režimami Eco, Normal alebo Power,
 • Elektrická parkovacia brzda.

Nový e-Partner, dokonale stelesňujúci slogan “Power of Choice” je ďalším krokom značky Peugeot smerom k elektrifikácii svojho modelového portfólia a zabezpečenia mobility v centrách miest s obmedzeným vjazdom.

Nový PEUGEOT e-PARTNER je vytvorený na troch základných pilieroch:

 • Serenity: Ponuka 100 % elektrifikovaného modelového radu úžitkových vozidiel PEUGEOT v roku 2021,
 • Pleasure: Nekompromisný výkon spojený s potešením jazdy ako súčasť DNA značky PEUGEOT,
 • Simplicity: Podpora zákazníkov pri výbere a starostlivosti o vozidlo.

Nový PEUGEOT e-PARTNER sa v Európe začne predávať v druhej polovici roku 2021, vyrábať sa bude v Španielsku, v meste Vigo.

Zdroj: peugeot.sk