Vďaka požiadavke výrazného znižovania miestnych emisií svojich vozidiel sa PEUGEOT stal jedným z prvých výrobcov , ktorý od roku 2021 ponúka v sériovej výrobe okrem svojich spaľovacích a elektrických modelov aj segment kompaktných úžitkových vozidiel. , elektrická verzia poháňaná vodíkovým palivovým článkom .

Nový PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen sa preto stal najnovším symbolom stratégie značky „ Extended power of choice “, ktorá dáva každému zákazníkovi možnosť vybrať si zo širokej ponuky motorov, ktoré sa najlepšie hodia k jeho potrebám.

Elektrická verzia s vodíkovými palivovými článkami je dôkazom rýchleho nasadenia elektrifikovanej ponuky radu Peugeot EXPERT. Po zavedení modelu e-EXPERT s batériovým napájaním v roku 2020, ktorý bol začiatkom roku 2021 zvolený za International Van of the Year a je šiestym vozidlom PEUGEOT, ktoré získalo toto prestížne ocenenie od roku 1992.

Nový PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen obsahuje nový systém „ stredného výkonu plug-in elektrického vodíkového palivového článku “, inovatívny a špecifický pre STELLANTIS, zložený z:

  • Palivového článku, ktorý vďaka vodíku vo vnútri nádrže vyrába elektrinu potrebnú na vedenie vozidla,

  • Vysokonapäťovej lítium-iónovej nabíjateľnej batérii s kapacitou 10,5 kWh, ktorú je možné nabíjať z elektrickej siete a ktorá tiež napája elektromotor počas určitých fáz jazdy.

Nový PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen vyniká:

  • Jeho schopnosť prekonať všetky vzdialenosti bez miestnych emisií CO2,

  • Jeho schopnosť naplniť sa vodíkom za 3 minúty na vzdialenosť viac ako 400 km v homologizačnom cykle WLTP (v súčasnosti sa schvaľuje),

  • Nabíjacia zásuvka pre vysokonapäťovú batériu,

  • K dispozícii sú 2 dĺžky (štandardná a dlhá) s rovnakými charakteristikami ložného objemu ako pri dieselovej a batériovej elektrickej verzii,

  • Až 6,1 m3 objemu nákladu,

  • Užitočné zaťaženie až 1100 kg,

  • Ťažná kapacita až 1 000 kg.

Nový PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen so silnou osobnosťou, tichým prístupom do centier miest, bez emisií CO 2 a bez kompromisov v oblasti užitočného výkonu predstavuje ďalšiu ponuku mobility. Odpovedať na očakávania a potreby profesionálnych zákazníkov, ako aj mnohých mestských spoločenstiev zaoberajúcich sa zachovaním kvality života ich obyvateľov.

Zdroj: peugeot