PEUGEOT e-208 získava jeden úspech za druhým.

Nový PEUGEOT e-208, prvý stopercentne elektrický automobil značky PEUGEOT, získal v Portugalsku ďalšiu významnú cenu, do zoznamu svojich úspechov pridal titul  “Elektrické auto roku”. Ten mu na svojom každoročnom slávnostnom vyhlasovaní cien „Najlepšie technológie” udelil Exame Informática, najprestížnejší portugalský magazín, venujúci sa inováciám, vede a novým technológiám.

Redakcia mesačníku Exame Informática ocenila nový PEUGEOT e-208 za jeho odvážny dizajn, jazdné vlastnosti, komfort a v neposlednom rade aj za nové technológie. To sú prvky s vysokou pridanou hodnotou, ocenené v automobile, vynikajúcom aj svojou kvalitou, inováciami a spoľahlivosťou.

Tieto ocenenia sú určené vedcom, ktorých práca ešte nie je širokej verejnosti známa a nápadom, testovaným univerzitami a spoločnosťami, sústreďujúcimi svoju pozornosť vo väčšej miere aj na životné prostredie a udržateľný rozvoj. Taktiež sú v rôznych kategóriách, napríklad Ľudia, Inovácie, Trvalo udržateľný rozvoj, Aplikácia / Platforma, Národná značka, Smartfóny, Počítače a Produkt roka, oceňované najlepšie produkty a poprední výrobcovia. V predchádzajúcich ročníkoch boli ocenené produkty a riešenia od spoločností ako Farfetch, Huawei, Tesla, Google alebo WeDo Technologies.

V aktuálnom ročníku bol nový PEUGEOT e-208 jediným autom, ktoré sa medzi ocenené produkty dostalo a stalo sa pre rok 2020 najlepším elektrickým automobilom.

Pokiaľ ide o ďalšie kategórie, tak napríklad cenu za inovácie získal systém Breast 4.0. Ten slúži na 3D vizualizáciu tumorov a lézií s využitím rozšírenej reality. Vyvinuli ho chirurgovia z Nadácie Champalimaud, ktorá je jedným z najrešpektovanejších vedeckých centier v oblasti biomedicíny, neurovedy a výskumu a liečby rakoviny. “Osobnosťou roka” sa stala Maria Helena Bragová, profesorka a vedkyňa zo Strojníckej fakulty najväčšej portugalskej university Universidade do Porto, patriaca k popredným odborníkom v oblasti výskumu a vývoja batérií s pevným elektrolytom.

Vrátane najnovšej ceny, udelenej práve teraz v Portugalsku, stúpol celkový počet rôznych ocenení získaných modelmi PEUGEOT 208 ae-208 v Európe celkovo už na 18. Patrí k nim aj prestížny titul európskeho “Auta roka 2020”. Táto trofej vydláždila cestu pre sériu ocenení v Portugalsku, ktoré toto mestské auto získalo:

  • Titul „Najlepšie mestské auto“ v ankete „Carro do Ano 2020[1]”.
  • Ocenenie „Najlepšie mestské auto roku“ udelenú motoristickým magazínom Turbo,
  • Ocenenie „Najlepšie auto s cenou pod 20000 eur“ udelenú časopisom l’Observador.

Nový PEUGEOT e-208 využíva batériu s kapacitou 50 kWh a elektromotor s výkonom 100 kW (136 k). Podľa testovacej procedúry WLTP má dojazd až 340 km. Batériu možno veľmi rýchlo, už za 30 minút, nabiť na 80 % jej kapacity s využitím 100 kW verejnej nabíjacej stanice.Nový PEUGEOT 208 sa vyznačuje  osobitým a zároveň inovatívnym štýlom, ktorý umocňuje nová generácia systému PEUGEOT i-Cockpit © s 3D head-up displejom a celou sériou pokročilých jazdných asistentov, aké poznáme  hlavne z vozidiel vyšších tried.

[1] “Auto roku 2020”