PEUGEOT 308 bol v čase svojho uvedenia vyhlásený za Auto roka, podobne ako aktuálne modely PEUGEOT 3008 a 208 . Tým začalo jeho úspešné ťaženie, počas ktorého sa z neho vyrobilo vyše 1,5 milióna kusov a celosvetovo získal 45 rôznych ocenení. Preto je prirodzené, že pre rok 2020 prichádza v inovovanej podobe.

Aj keď sa ponuka v jeho segmente neustále mení a vyvíja, tak model, ktorý v ňom udával tón, tak bude robiť aj v najbližšom čase.  PEUGEOT 308 bude písať svoj úspešný príbeh aj naďalej, avšak s niekoľkými dôležitými zmenami.

Prichádza s novou modrou farbou „vertigo blue“ a dvomi novými dizajnmi hliníkových diskov. V interiéri je prístrojová doska  vybavená plne digitálnym prístrojovým štítom PEUGEOT i-Cockpit® a taktiež aj kapacitným stredovým displejom v lesklom prevedení.

Pokiaľ ide o celkovú dynamiku a optimálne zladenie cestovného komfortu s dobrými jazdnými vlastnosťami, PEUGEOT 308 vždy patril k lídrom v C-segmente. Teraz navyše prichádza s najnovšou generáciou motorov s vnútorným spaľovaním a celou škálou jazdných asistentov, typických skôr pre luxusnejšie modely.

Aby viac vynikol posun modelu PEUGEOT 308 smerom k luxusnejším autám, prichádza v troch úrovniach výbavy, pričom pre každý z nich je naviac dostupný nadštandardný balík doplnkovej výbavy, označovaný ako „pack“.

Zaujal vás nový Peugeot 308? Pokračujte v čítaní TU