Nová tvár legendy

Legendárny dvojkový rad Peugeot pokračuje! ÚpIne nová generácia rodeného Slováka Peugeot 208 prináša do segmentu malých áut futuristický a mladistvý vietor. Upúta prenikavým dizajnom a energiou, ktorú vyžaruje. Je nabitý množstvom inovácií, za všetky spomeňme najnovšiu verziu Peugeot i-Cockpit® s unikátnym 3D prístrojovým panelom a celý rad asistentov riadenia, ktorými boli doteraz vybavené len vozidlá vyššej triedy. Nová platforma, na ktorej je postavenú, má nižšiu hmotnosť, zlepšenú aerodynamiku, zníženú valivý odpor je lepšie vyladená na všetky dostupné motorizácie. Vďaka tomu produkuje nižšie emisie CO2 a ponúka zvýšenú úroveň komfortu a bezpečnosti.

Ultrabezpečný

Nový Peugeot 208 ponúka najmodernejšie prvky asistentov riadenia na najvyššej úrovni v segmente: adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go, systém udržania pozície v jazdnom pruhu, Full Park Assist, automatické núdzové brzdenie najnovšej generácie, aktívny systém na varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, systém snímania únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiet, pokročilý systém rozpoznávania dopravných značiek a odporúčania rýchlosti, aktívny systém sledovania mŕtveho uhla, elektrickú parkovaciu brzdu.

Elektrická alternatíva

Zažite budúcnosť už dnes! Nový model bude k dispozícií aj v 100 % elektrickej motorizácii s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm. Motor v e-208 dokáže dynamicky reagovať už od najnižších rýchlostí a zaručuje tichú jazdu bez vibrácií.

(zdroj: Peugeot magazín)