Značka PEUGEOT s hrdosťou predstavuje nové  SUV PEUGEOT 3008.

SUV PEUGEOT 3008 je s viac ako 800 000 predanými vozidlami od svojho uvedenia v roku 2016 lídrom v triede kompaktných SUV.

Z komerčného hľadiska dosiahol mimoriadny úspech nielen na európskom, ale aj na ďalších trhoch. Tento úspech bol zdôraznený aj ziskom titulu Auto roka 2017.

Prichádza s inovatívnym a inšpiratívnym dizajnom, predznamenávajúcim nové chápanie modernosti, s ešte väčším dôrazom na eleganciu s  prepracovanou prednou maskou, novými full-led zadnými svetlami, novými farbami karosérie a novým balíkom doplnkového príslušenstva  „Black Pack“.

SUV PEUGEOT 3008 dokonale stelesňuje myšlienku slobody voľby pri výbere pohonu,  ktorú značka považuje za kľúčovú. Preto prichádza aj s dobíjateľným  (plug-in) hybridným motorom, s jednou alebo oboma  poháňanými nápravami, benzínovými aj naftovými motormi, a to všetko s dôrazom na radosť z jazdy a úspornosť.

Bez akýchkoľvek kompromisov v oblasti inteligentných technológií prichádza nové SUV PEUGEOT 3008 nielen s  jazdnými asistentmi najnovšej generácie, ale aj s vylepšeným systémom PEUGEOT i-Cockpit®, novým vysoko kvalitným displejom a novou 10-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením.

Celkový dojem zvýrazňuje nová štruktúra výbavy, s ktorou sa premiérovo predstavil už PEUGEOT 308.

Konkrétne bude SUV PEUGEOT 3008 dostupný v troch úrovniach výbavy, pričom pre každú z nich je naviac k dispozícii nadštandardný balík doplnkovej výbavy, označovaný ako „pack“.

Pokročilé technológie

Nový SUV PEUGEOT 3008 prichádza s najnovšou generáciou jazdných asistentov,  ktorá je súčasťou jeho technologickej palubnej výbavy:

 • Nočné videnie, jedinečné v segmente kompaktných SUV, deteguje pred vozidlom v noci alebo pri zníženej viditeľnosti živé bytosti (chodcov/zvieratá). Dosah systému je približne do vzdialenosti 200 – 250 metrov za dosvitom diaľkových svetiel, pričom infračervený obraz prekážky sa zobrazí na prístrojovom štíte pred vodičom, teda priamo v jeho zornom poli.
 • Adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go (automatická prevodovka EAT8), umožňuje opätovné automatické naštartovanie auta, ak zastavenie trvalo menej ako 3 sekundy. V ostatných prípadoch stačí pre reštart jednoduché zošliapnutie plynového pedálu alebo ľahký dotyk ovládača pod volantom. Funkcia je dostupná od rýchlosti 0 km/h. Je súčasťou balíku Drive Assist Plus.
 • Asistent pre udržiavanie v jazdnom pruhu (prepojený s adaptívnym tempomatom Stop and Go), umožňuje vodičovi zvoliť si pozíciu v jazdnom pruhu a udržiava ju. Vyžaduje sa pritom od neho, aby mal neustále ruky na volante. Je dostupný ako súčasť balíka Drive Assist Plus.
 • Najnovšia generácia systému pre automatické núdzové brzdenie (deteguje chodcov aj cyklistov, cez deň aj v noci, pri rýchlostiach od 5 km/h do 140 km/h – v závislosti od verzie) s predkolíznym varovaním,

 Rozšírené rozpoznávanie dopravných značiek (stop, jednosmerka, zákaz predbiehania a pod.).

Motorizácia

Nový SUV PEUGEOT 5008 je dostupný s nasledujúcimi spaľovacími motormi, s emisiami CO2 už od 132 g/km. Všetky vyhovujú emisnej norme Euro 6 a sú schválené aj podľa certifikačného protokolu WLTP (Worldwide harmonised Light vehicles Text Procedures).

Benzínové:

 • 3-valcové motory s objemom 1.2 l:
 • PureTech 130 S&S BVM6,
 • PureTech 130 S&S EAT8.
 • 1.6 l 4-valcový motor:
 • PureTech 180 EAT8.

Naftové:

 • 4-valcové motory s objemom 1.5 l :
 • BlueHDi 130 S&S BVM6,
 • BlueHDi 130 S&S EAT8,

Plug-in hybridné: 

 • Nové plug-in hybridné SUV PEUGEOT 3008 je k dispozícii vo verzii HYBRID4 (pohon všetkých kolies, výkon 300 koní), ktorý kombinuje:
  •  Benzínový motor 1.6 PureTech s výkonom 147 kW / 200 koní
  • Dva elektromotory s výkonom 80 kW / 110 koní

  Batéria s kapacitou 13,2 kWh zabezpečuje v plne elektrickom režime dojazd až do 65 kilometrov podľa normy NEDC (52 kilometrov podľa normy NEDC).

  Nové plug-in hybridné SUV PEUGEOT 3008 je k dispozícii aj vo verzii HYBRID (pohon predných kolies, výkon 225 koní), ktorý kombinuje:

  • Benzínový motor PureTech s výkonom 132 kW / 180 koní
  • Elektromotor s výkonom 80 kW / 110 koní

  Batéria s kapacitou 13,2 kWh zabezpečuje v plne elektrickom režime dojazd až do 50 kilometrov podľa normy NEDC  (40 kilometrov podľa normy NEDC).

IBA V AUTOPROFIT Group

Získate predĺženú záruku pri financovaní až na 6 rokov a k tomu ďalšie výhodne benefity!

Oslovil Vás tento model? Kontaktujte ma:

Patrik Bojko

predaj nových vozidiel