N Line výbava dá i10 športový štýl

• Hyundai spustil výrobu úplne nového modelu 10 N Line vo svojom závode v tureckom Izmite

• Nová i10 v športovo ladenej výbave N Line dostane po prvý raz výkonnejší turbom prepĺňaný motor s objemom 1,0 litra a výkonom 74 kW (100 k)

• V porovnaní s bežným modelom i10 prináša výbava N Lineaj viacero dizajnových noviniek v exteriéri aj interiéri vozidla

• Predaj atraktívnej novinky začne na Slovensku už toto leto

Spoločnosť Hyundai Motor oznámila začiatok výroby nového modelu i10 vo výbave N Line v závode Hyundai AssanOtomotivSanayi v tureckom Izmite.

Hyundai i10 N Line je po i30 hatchback, i30 Fastback a SUV Tucsonv poradí už štvrtým modelom značky, ktorý bude pre zákazníkov dostupný s dynamickou, športovo ladenou výbavou N Line. Výbava N Line, ktorá nachádza inšpiráciu vo výkonných modeloch N, ponúka atraktívne športové dizajnové prvky v exteriéri aj interiéri vozidla. V prípade modelu i10 však nejde len o optický balíček. i10 N Line je totiž exkluzívne k dispozícii aj s motorom 1,0 TGDi s výkonom 74 kW (100 k) a maximálnym krútiacim momentom 172 Nm, ktorý prináša ešte zábavnejší a dynamickejší zážitok z jazdy.

Vybavením modelu i10 najsilnejším motorom chceme ukázať, že výbava N Line nie je len o vzhľade, ale aj o dynamike. Veľmi bezpečný a spoľahlivý mestský model i10 sme obohatili o športové elementy, aby sme oslovili ešte väčší okruh zákazníkov,“ hovorí o novinke Andreas-Christoph Hofmann, Viceprezident premarketing a produkt v Hyundai Motor Europe.

N Line výbava dá i10 športový štýl

Model i10NLine kombinuje dynamický dizajn novej generácie i10 so športovým duchom výbavy N Line. Vonkajší dizajn ponúka kontrast medzi jemnými povrchmi a ostrými líniami. Jeho prepracovanýpredný nárazník, maska chladiča, zadný nárazník s difúzorom a dvojitá chrómovaná koncovka výfuku dodávajú vozidlu dynamický vzhľad inšpirovaný vysokovýkonnými modelmi Hyundai. Vo vnútri jei10 N Line vybavený volantom a radiacou pákouso symbolom N, športový efekt umocňuje červené lemovanie vetracích otvorov a kovové pedále.

Na Slovensku sa bude i10 N Line predávať len s najvýkonnejším motorom 1,0 TGDi (74 kW/100k) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Do predaja sa novinka dostane v letných mesiacoch.