Spoločnosť Hyundai Motor spustila výrobu nového modelu i30 N vo svojom závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Českej republike. Vylepšený vysokovýkonný model nadväzuje na úspech oceneného originálneho modelu i30 N a prináša nové funkcie a technológie, ktoré poskytujú ešte väčšiu zábavu z jazdy. V Českej republike sa nový i30 N vyrába spolu s ďalšími modelmi ako sú i30 (verzie hatchback, kombi aj fastback), i30 Fastback N, nový TUCSON a elektrická KONA.

Nový i30 N je k dispozícii v typoch karosérie hatchback aj fastback. Prichádza s preplňovaným motorom s objemom 2,0 litra. Na Slovensku je v ponuke iba vo výbave Performance, ktorá poskytuje výkon 280 koní vrátane vylepšeného zrýchlenia dostupného pre MT aj N DCT. Oba karosárske varianty modelu i30 Nposkytujú maximálnu rýchlosť až 250 km/h. Nový i30 N s balíkom Performance a 6-stupňovou manuálnou prevodovkouzrýchľuje z 0 na 100 km/h za 5,9 s, čo je v porovnaní s predchádzajúcim modelom zlepšenie o 0,2 s. Verzia Performance s 8-stupňovým N DCT dokáže pomocou Launch Control akcelerovať z 0 na 100 km/h už za 5,4 sekundy.

Model i30 N prešiel počas svojho vývojového procesu rozsiahlym testovaním vrátane 180 000 kilometrov testovania životnosti a ďalších desiatok tisíc kilometrov za účelom hodnotenia výkonu. Testy prebiehali jednak v náročných podmienkach v nemeckom testovacom stredisku Nürburgring-Nordschleife, ale podrobil sa tiež ďalšiemu hodnoteniu kvality vo svojom výrobnom závode v Českej republike, jazdením po slávnom Červenohorskom sedle v Jeseníkoch a trati Ecce Homo v Šternberku as ako aj na závodnom okruhu Autodrom Most.

Od uvedenia na trh v roku 2017 sa po celom svete predalo viac ako 54 000 kusov i30 N, z toho viac ako 28 000 kusov v Európe. Model i30 N získal viacero ocenení od popredných automobilových médií.

Prvé kusy nového modelu i30 N sa v slovenských predajniach objavia už v letných mesiacoch tohto roka.

Zdroj: hyundai.sk